günün sözü: ihanetin küçüğü büyüğü olmaz.

facebook haricindeki alternatiflerimiz

merhaba arkadaşlar, bir hafta aradan sonra tekrar buradayız. bugünkü yazımız da facebook dışında hangi alternatif sosyal paylaşım sitelerine girebiliriz. hangilerinden yararlanabiliriz bunlara bir göz atalım dedik. 


biliyorsunuz ki facebook hayatımızın belkide vazgeçilmezi olmaya başladı fakat sadece facebook ile sınırlı kalmayıp başka arayışlar içine giren arkadaşlarımız için bir kaç site derleyip topladık bunları paylaşalım istedik. şimdi sırasıyla bunları bir inceleyelim.


1. brightkite
yeni arkadaşlık arayan kişiler için ideal bir sistem, ayrıca facebook hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz.2. friendfeed
friendfeed i artık bilmeyen kalmamıştır, fakat biz yinede yazma gereği duyduk. twitter tarzı bir sisteme sahip olan friendfeed, facebook haricindeki bir diğer alternatifleriniz den biri olabilir.


3. jaiku
bu sistemde sms ile paylaşım yapabilirsiniz. kendine has sade tasarımıyla dikkat çeken bu site iri butonları ile dikkat çekiyor.


4. 12 seconds
diğer sosyal paylaşım sitelerinden biraz daha farklı olarak, paylaşımlarınızı yazı yolu ile değilde video yolu ile paylaşıyorsunuz. gerçekten ilginç bir yapı oluşturmuşlar. hayatınızda olup biteni cep telefonu, bilgisayar kamerası ile çekip gönderebiliyorsunuz.


5. dailybooth
burada da hayatınızda olanları fotoğraflarınızla paylaşma imkanı sağlayan bir sistem karşımıza çıkıyor.


6. friendster
dünya üzerinde çok fazla kullanıcıya sahip olan bur sitede sizin diğer bir alternatifleriniz arasında olabilir.


7. bebo
diğer bir alternatifimiz de bebo oluyor.


8. hi5
genç insanlara hitap eden bir site yapısı ile dikkat çeken bu sistem sizin diğer bir alternatifiniz olabilir.

0 yorum: